Redesign!

Uff, wreszcie się udało. Redesign skończony :). Tym razem, poza oczywiście nową szatą, postanowiłem zmienić jeszcze kilka rzeczy.

Po pierwsze i najważniejsze – inna platforma. Zamieniłem Drupala na WordPressa. Doszedłem po prostu do wniosku, że do moich skromnych wymagań nie potrzeba aż takich możliwości, jakie daje D.

Ponadto znalazłem fajny plugin do galerii (NextGen Gallery), a i panel administracyjny WP jakoś bardziej zachęca mnie do postowania.

Kolejna sprawa – olałem tym razem kompletnie IE6. Wiem, że to wciąż najbardziej popularna przeglądarka (przynajmniej ogólnie rzecz ujmując), ale nie prowadzę tego sajtu dla szerokiego ogółu, a i tak wszyscy, którzy tu zaglądają (czyli w sumie może z 4 osoby 😉 ) używają normalnych przeglądarek. Do tego sam M$ zaczął wpychać IE7 przez autoupdate, więc szkoda mi było czasu i nerwów, a możliwość korzystania z PNG z 24-bitową przezroczystością i wszystkich selektorów CSS 2.1 (jak np. „input[type=text]”) była zbyt wielką pokusą.

Jeśli idzie o typografię, postanowiłem tym razem trochę zaszaleć (kosztem Waszych procesorów) i skorzystać z sIFR3, dzięki czemu mogłem w nagłówkach zastosować jedną z moich ulubionych czcionek (Myriad Pro). Nie przyspiesza to niestety renderowania strony, ale co tam – na lepsze rozwiązanie i tak przyjdzie pewnie długo czekać.

Wprawdzie zostało mi jeszcze kilka rzeczy, które chciałbym dopracować (jak np. tooltipy) ale myślę, że mogę się tym zająć już „live”. Poza tym nie mogłem się już doczekać 😛 .

No cóż, mam nadzieję, że tym razem dłużej będzie mi się podobał ten design. Poza tym zostawiłem sobie kilka furtek do ciekawych – myślę – updateów okolicznościowych. Zobaczymy, co z tego będzie ;).

UPDATE: Byłbym zapomniał – przy okazji zmieniłem również hosting. Długo zastanawiałem się między Bluehost a Dreamhost. Koniec końców wybrałem ten drugi, z kilku względów. Po pierwsze, można u nich hostować repozytoria SVN, co z pewnością może przydać się w pracy. A po drugie – trafiłem akurat na promocję i dostałem nielimitowaną pojemność dysku i bandwidth 🙂

Komentarze

 1. Wojtek

  Cześć Kamil!
  Cieszę się, że jestem pierwszy, który skomentuje nowy redesign 🙂 Jak zwykle Kamilu – stanąłeś na wysokości zadania – bardzo mi się podoba Twoja „organiczna wersja” – nie tylko pod względem graficznym, ale również te wszystkie drobne smaczki, które tutaj zaimplementowałeś – dla mnie jesteś po prostu w tej dziedzinie Mistrzem 🙂 Jest mi niezmiernie miło i czuję się zaszczycony (sic!), że znam Cię osobiście 🙂 Brawo!

 2. Michał

  🙂 bardzo fajny redesign mi sie podoba choć jak sam pisałeś leciutko przycina ale to nic, naprawdę bardzo minimalnie 🙂
  pozdrawiam Michał

  1. Kamil

   Tak, to prawda – dlatego byłbym wziął Bluehost – ale jako że trafiłem na wspomnianą promocję, Dreamhost jak dla mnie „zrównał” ofertę z BH, a przebił ją SVNem w standardzie :). Poza tym podoba mi się podejście DH do supportu (a konkretnie ich Wiki z masą porad dotyczących ich usług).

Dodaj komentarz