Flash w Operze Mobile na HTC TyTN II (Kaiser)

Niedawno na blogosferze wypłynęła informacja, jakoby Adobe pracowało nad pełną wersję Flashplayera na urządzenia mobilne (ze szczególnym, jak rozumiem, uwzględnieniem platformy Windows Mobile).

Nie zmienia to jednak faktu, że już dziś posiadacze telefonów opartych na WM mogą cieszyć się choćby natywnym supportem dla YouTube w Operze Mobile – a to dzięki Flash Player Lite 3.Poniżej wrzuciłem króciutki filmiki z mojego HTC TyTN II, gdzie widać wyraźnie, że z YouTube można korzystać całkiem swobodnie, bez konieczności używania – jak jeszcze do niedawna – żadnych zewnętrznych aplikacji poza przeglądarką Opera Mobile:

[flv width=”320″ height=”240″]http://kamilpelka.com/wp-content/uploads/2008/11/flash_w_opera_mobile.flv[/flv]

Niestety program przechwytujący nie radził sobie najlepiej, przez co wygląda na to, że nie działa to zbyt płynnie. W rzeczywistości jednak jest inaczej – wszystko działa całkiem przyzwoicie ( w takich chwilach można się cieszyć, że nie wydało się tych pieniędzy na iPhone’a 😉 ).

Flash lite ma jednak swoje ograniczenia i z całą pewnością nie pozwala korzystać z Sieci – a przede wszystkim ze wszystkich site’ów hostujących filmy – tak swobodnie, jak komputer desktopowy. Mam zatem nadzieję, że pełny Flash na Windows Mobile dostępny będzie już niedługo (mam przy tym nadzieję, że będzie można z niego korzystać nie tylko w badziewnym Internet Explorer Mobile).

Dodaj komentarz