Nowa wersja!

Dłuuuuugo nic nie postowałem, bo pracowałem nad kolejną odsłoną bloga :). Tym razem (jak widać) postawiłem na ciemny design, z możliwie daleko posuniętą prostotą. Oto jak poukładałem stronę główną:

Nowa wersja - KP2
Nowa wersja - KP2
 1. Rotujące najnowsze zdjęcia – te posty, w kórych pokazuję jakieś kolejne, pojedyncze (czasem 1 + kilka dodatkowych) zdjęcie. Rodzaj fotobloga.
 2. Galerie – całe serie zdjęć – z jakiejś imprezy, spotkania, wycieczki, wyjazdu. Część z nich będzie wymagać hasła dostępu, jako że czasem będą to jakieś imprezy rodzinne i nie każdy może sobie życzyć widnieć na tej stronie (to nie Nasza Klasa :sick: ). Dlatego jeśli uważasz, że powinieneś mieć dostęp do danej galerii — daj znąć, a prześlę Ci hasło.
 3. Zasadnicze posty – wszystko to, co nie jest „fotoblogiem” – podzielone na 3 kategorie: Obrazy (wpisy okołofotograficzno-designerskie), Technika (gadżety, Windows, PC itp.) i Inne (nie wymaga komentarza).
 4. Ostatnie komentarze – 4 ostatnie komentarze z całego bloga.
 5. Archiwum – sposób na przeglądanie całego archiwum poprzez wyszukiwanie lub oglądanie postów skategoryzowanych pod określonym tagiem.
 6. RSS – linki do feedów z danej kategorii.

Cóż, that’s all folks 🙂 . Mam nadzieję, że nowy design przypadnie do gustu tym kilku osobom, które tu czasem wpadają. Czekam na opinie (najchętniej te negatywne, bo od pozytywów to jest wspomniany portal ;)) i info o ewentualnych wyłapanych bugach.

Komentarze

 1. voogee

  Hurra 🙂

  Moje gratulacje – blog wygląda znakomicie – oczy cieszą różne drobne smaczki (np. lokalizer), kolorystyka też bardzo spokojna – dobrze się czyta duże teksty – pełna profeska 🙂 Jak tylko znajdę jakieś bugi – napiszę… Świetnie – naprawdę – będę wpadał jak zawsze, czekając na nowe zdjęcia, posty…

  ps. Brzmi wazeliniarsko – ale przecież nie będę kłamał na siłę, że mi się coś nie podoba 😀

 2. Chustka

  Hej Kamil 8) Gratulacje 😉 ode mnie też masz pozytywny komentarz 😀 Zgadzam się z Wojtkiem „blog wygląda znakomicie” 👿 Pozdrawiam ^_^

 3. Piotr

  Stało się. Po raz kolejny zaskoczyłeś mnie swoim redesignem. 🙂 Dużo dobrej roboty. Funkcjonalnie bijesz na głowę poprzednie wersje (zresztą większość sajtów które widuje się na co dzień). Co do grafy – to wiadomo – jak zwykle świetnie dopracowana. Choć przyznam chyba z dwa poprzednie logotypy bardziej przypadły mi do gustu, ale to Ty tu rządzisz 😉
  Bardzo spodobał mi się pomysł z hasłowaniem pewnych zdjęć/galerii. Ułamek prywatności z całą pewnością nie zaszkodzi.
  Prosiłeś o negatywne komentarze, wybacz, ale nie zostawiłeś zbyt dużego pola popisu 😉
  Znalazłem jedynie jedno niedopatrzenie – bez większych problemów można wyświetlić jeden duży obrazek z zahasłowanej galerii. Proszę o poprawienie 8)

  1. Kamil

   Dzięki i Tobie za komentarz :). Co do galerii – hm, przyznaję, że przeoczyłem możliwość „zhakowania” URLa do obrazka, z którego generowany jest thumb. Problem polega na tym, że lista galerii generowana jest prosto z NextGEN Gallery i póki co nie bardzo mam pomysł, jak „przepuścić” ten link przez jakiś scrambler. Wprawdzie widywałem pluginy do WP, które dają możliwość „ukrywania” rzeczywistych lokalizacji plików w folderze „uploads”, ale nie jestem pewien, czy nie rozwali to any działania samego NextGENa. Pomyślę jeszcze nad tym – może na coś wpadnę.

Dodaj komentarz