PHP 5.3.1 + Apache 2.2 + MySQL 5 = problem

Miałem dziś wątpliwą przyjemność reinstalowania Windowsa po 2 latach nieprzerwanej pracy na jednej instalacji Visty (sic!). Jak zwykle, nie obyło się bez problemów. Zwykle w takich przypadkach zaskakują mnie coraz to nowe problemy wynikające z łączenia nowych wersji Apache’a, PHP i MySQLa.

Tym razem efekt był dość ciekawy. Po bezproblemowym odpaleniu wszystkiego i próbie uruchomienia w przeglądarce PhpMyAdmina – zawiecha. Strona ładuje się w nieskończoność. Log w Apache’u nie pokazuje żadnych sensowych wskazówek.

Na szczęście chwila Googlania wskazała właściwy trop — przyznam, że sam na to bym nie wpadł.

Wykomentować jedną linię w pliku hosts

Czyli — w C:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts trzeba wykomentować/usunąć linię:

upewniając się jednocześnie, że jest tam cały czas:

od siebie jeszcze dodam, że po tym dobrze jest z konsoli wyczyścić cache DNS:

i oczywiście zrestartować Apache’a. U mnie pomogło 🙂

Komentarze

  1. voogee

    Ciekawa ścieżka dostępu do pliku ‚hosts’ 8) Swoją drogą to ciekawe skąd Ci się tam wzięła ta druga linia… ja mam tylko „127.0.0.1 localhost” w swoim pliku :bandit:

    1. Kamil

      Hm, dobre pytanie… nie potrafię powiedzieć kiedy u mnie się pojawiła, bo ten plik też ma dobre dwa lata. No i został przeniesiony z poprzedniej instalacji Visty (jak widać, trzymam go właśnie na osobnej partycji, a w C:\Windows\System32\Drivers\etc mam dowiązanie symboliczne). Ale skoro ktoś na php.net zostawił ten komentarz — znaczy, że nie jest to odosobniony przypadek.

  2. Pingback: Backup playlist w Winamp | kamilpelka.com

Dodaj komentarz