Zabawa tabletem

Od dłuższego czasu odczuwałem głód nowego gadżetu (tak, jestem gadżeciarzem :)). Wczoraj zatem postanowiłem zakupić sobie coś, co chodziło mi po głowie od jakiegoś już czasu – tablet. Na rynku polskim duży wybór jest de facto tylko w dwóch markach: Pentagram i Wacom. Po przeczytaniu kilku testów i zrobieniu kilku porównań, mój wybór padł na Wacom Volito 2. Powodów było kilka:

  • Marka (jednak bardziej renomowana od Pentagram)
  • Optymalna powierzchnia robocza (92,8 x 127,6 mm)
  • Cena (209 PLN brutto w Sirius.pl — przy okazji – zamówienie zrealizowano szybko i sprawnie, mogę więc śmiało polecić ten sklep)
  • Wzornictwo
  • Brak baterii – wystarczy podłączyć tablet do portu USB
  • Dołączony program Art Rage 2 – najprzyjemniejszy chyba program rysunkowy, jaki miałem okazję testować

ryba

Podłączenie tabletu i instalacja sterowników nie nastręczyły w Viście żadnych problemów (z tym, że instalowałem najnowsze sterowniki pobrane ze strony producenta). Jako osoba pierwszy raz mająca na żywo do czynienia z piórkiem i tabletem, przyznam, że miałem spore problemy z opanowaniem tej metody poruszania się po systemie. Na szczęścia Wacom dodaje na płycie CD świetny tutorial, który krok po kroku wprowadza w świat bezmyszkowej obsługi aplikacji. Jak na razie mam za sobą kilka godzin zabawy w Art Rage’u 2 i mogę tylko powiedzieć, że to naprawdę świetna rozrywka. Na koniec zaprezentuję może moje pierwsze "dzieło" wykonane za pomocą Wacoma (na podstawie fotki, którą publikowałem już wcześniej).

Komentarze

  1. voogee

    Fajnie to wyszło – niezły kontrast rybki na bladszym tle – no i ta sygnatura – normalnie – PRO 🙂 Czuję, że się rozkręcisz i przejdziesz na prawdziwą farbę i sztalugi 😀 Pozdrawiam.

Dodaj komentarz