Helldesign v4 wystartował!

Wreszcie! Po ładnych kilku miesiącach od dnia, w którym padła decyzja o redesignie, nowy Helldesign w wersji 4 ujrzał światło dzienne. Przypuszczam, że udało by się zrobić to szybciej, niestety w międzyczasie z czegoś jeszcze trzeba było żyć, w zw. z czym większość prac (przynajmniej moich) odbywała sie popołudniami, wieczorami i w weekendy.

A pracy nie było mało – oprócz samego designu i kodowania, od podstaw powstał CMS (żadnych WordPressów czy nawet Drupali — tym razem porwałem się na coś kompletnie autorskiego) no i caaaaaaaała kupa javascriptu (opartego o Mootools).

Z nowości funkcjonalnych, widocznych dla użytkownika końcowego można wymienić:

  • LivePreviews! (możliwość podejrzenia końcowej, zakodowanej wersji zamiast jedynie screenshota — dotyczy to rzecz jasna tych tylko projektów, dla których przygotowywaliśmy kod),
  • możliwość bookmarkowania projektów (wreszcie!),
  • filtrowanie projektów przez rok i kategorię,
  • onlineowy formularz RFQ
  • usprawniony mechanizm scrollowania miniaturek projektów (nie ma już „skakania” przy pierwszym naciśnięciu buttona).

Niestety, tak skomplikowany projekt wymagał kilku kompromisów, szczególnie wobec znienawidzonej przeglądarki. No ale cóż – grafika w formacie PNG, pozycjonowanie „fixed” plus cała kupa javascriptu z ajaxem na okrasę, to nieco za dużo jak dla produktów M$. Oczywiście „kompromisy” dotyczą jedynie warstwy wizualnej – cały content jest jak najbardziej dostępny.

Na osłodę dodam, że zostaliśmy już zauważeni 😉 :

UPDATE (2008-02-11 17:06)

Doszła kolejna galeria 🙂

UPDATE 2 (2008-02-12 13:52)

I jeszcze jedna:

UPDATE 3 (2008-02-13 14:03)

I kolejna:

Komentarze

Dodaj komentarz