Wcześniejsza emerytura – moje 3 grosze

Żeby wszystko było jasne już na początku — nie jestem kapitalistą, posiadaczem ziemskim, właścicielem fabryki czy dziedzicem wielkiej fortuny (poczterokroć niestety). Jestem zwykłym szarym człowiekiem, który żyje z pracy własnych rąk, a właściwie głowy, która tymi rękami kieruje po klawiaturze. Ściślej – o ile jeszcze tego nie wiadomo Szanownemu Czytelnikowi – dokładam co tylko umiem do powstawania witryn WWW – czy to kodowaniem, czy organizacją, czy (z rzadka) – projektowaniem takowych. Państwo, w którym przyszło mi żyć, zmusiło mnie w tym celu do założenia działalności gospodarczej. Co z resztą i tak nie byłoby możliwe bez dozy samozaparcia i cierpliwości. Oraz chrześcijańskiej (mimo że jestem ateistą) pokory, kiedy Państwo to łoi mnie po dupie niewąskimi podatkami. I ZUSem. Który płacę, czy mam dochody, czy nie. Jak wiadomo wszystkim będącym w podobnych okolicznościach.

Dlatego też – wybaczcie wszyscy językowi pyryści – WKURWIA MNIE ponad wszelką miarę widok bandy 20 tys. pierdolonych pasożytów demonstrujących w Warszawie w obronie m.in. ICHNICH PRZYWILEJÓW EMERYTALNYCH! Jako mikroprzedsiębiorca, który raczej nie może wyjść na ulicę zapalić opony w proteście przeciwko rozbójniczemu ZUSowi, pozwolę sobie zadać kilka retorycznych pytań:

 • gdzie jeszcze na Świecie jest kraj, w którym 300 zawodów ma przywileje emerytalne?
 • kto w ogóle umie wymienić 300 zawodów?
 • kto płaci za te zasrane przywileje?
 • ile to kosztuje statystycznego Polaka-łosia rocznie?

I od razu może odpowiem (w kolejności):

 • nigdzie,
 • nikt,
 • ja, Pan, Pani, społeczeństwo,
 • 3500 zł (sic!) – wg wyliczeń podanych dziś na TVN24.

Nie wiem jak Was, ale mnie kurwica bierze na myśl, że rocznie bulę taką kasę na każdego zasranego górnika, hutnika, kolejarza, nauczyciela czy innego związkowca — bo "jemu się należy".

No to uwaga – news – NIE MA JUŻ SOCJALIZMU! Nie podoba się?! To zróbta jak każdy normalny człowiek w wolnym kraju o gospodarce rynkowej! ZMIEŃ PRACĘ PASOŻYCIE – zamiast żerować na ciężko pracujących, płacących podatki ludziach!

 

Komentarze

 1. Basidion

  Popieram Twoj protest! Precz z mysla, ze komus sie cos nalezy.. Pomiajam tutaj gornikow z przodka , czy hutnikow przy piecu, ale na boga, konduktor? baba w kasie albo w kolejowym szalecie?
  Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz